Тема: Прогулянка з плазунами.
Мета:Узагальнити та систематизувати знання, одержані дітьми у процесі вивчення
теми. Розвивати пізнавальну активність учнів, зв’язне мовлення, творче
мислення. Виховувати бережливе ставлення до природи.
Обладнання: Картки для гри «Залишайко», реквізит для інсценівки, фонограма пісні.
Хід заняття
І. Привітання у колі.
Гра «Іскорка».
Візьміть один одного за рученята.
Покажіть мені свої розумні оченята.
Я хочу побачити в них увагу, бажання пізнати нове.
Налаштуйтеся на роботу.
Бажаю вам гарного настрою, міцних знань, позитивних
емоцій!
Передамо один одному іскорку (потиском руки) з найкращими
побажаннями, щоб вона торкнулася кожного.
ІІ. Робота з календарем.
1. Повідомлення синоптика.
2. Математична розминка.
Робота з датою.
-
Що ви можете сказати про число 23?
-
Яке число утвориться, якщо переставити у його записі
цифри?
-
На скільки число 32 більше, ніж 23?
-
Складіть вираз, у якому число 23 виступало б зменшуваним.
3. Природнича розминка.
-
До якої пори року належить місяць листопад?
-
Яка пора року настає після осені?
-
Які зміни відбуваються у природі з приходом зими?
4. Мовна розминка.
-
Назвіть орфограму у слові «зима».
-
Як перевірити ненаголошений и?
-
Доберіть спільнокореневі слова до слова «зима».
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Створення проблемної ситуації.
-
Ми з вами наближаємось до завершення вивчення теми
«Плазуни». Перевіримо міцність ваших знань з вивченої теми. Пропоную вам
розповідь про нільського крокодила, у якій зустрічаються недоречності чи хибні
факти. Ви повинні відшукати і виправити їх.
ІV. Робота над темою. Презентація повідомлень.
1. Інтелектуальна
розминка.
- Як ще
називають плазунів?
- Яка
рептилія найдавніша?
- Чому
рептилій вважають холоднокровними?
- На які
групи поділяють плазуни?
- Назвіть
характерні ознаки плазунів.
- На якому
материку рептилії не мешкають?
2. Презентація повідомлень учнями. Обговорення.
- А чи хотіли б ви мати вдома екзотичного плазуна? У
нашого Микити вдома є декоративна черепашка. Про неї вам розповість його матуся
Уляна Федорівна.
3. Виступ мами учня.
(Запитання дітей).
2. Гра «Залишайко».
- Ви повинні забрати зайве і залишити лише предмети
одягу, які використовують плазуни для залякування ворогів чи порятунку.
(Светер, плащ, жилет, капюшон, панцир, рукавички).
- А зараз пропоную відпочити і переглянути жартівливу
інсценівку, персонажем якої є казкова рептилія.
3. Інсценівка «У їдальні».
4. Гра «Порівняйко».
- Часто, характеризуючи людей, ми порівнюємо їх з
тваринами. Доповніть вислови. Використавши назви плазунів:
Повільний, як …
Слизький, як …
Проливає (чиї?) сльози
Змінюється, наче …
Має язик, мов (чиє?) жало.
V. Підсумок заняття.
- Діти, а чому так важливо вивчати життя тварин?
- Давайте ж цінувати і берегти усе живе, що нас оточує.
- Саме про це йдеться у нашій заключній пісні.
(Звучить пісня)
Земля – наш дім!
Я хочу бачити цей світ
Барвистим і живим,
Щоб звірі, птахи й плазуни
Жили безпечно в нім.
Нехай синіє океан,
Шумлять ліси й поля.
Давайте ж разом берегти
Дім, що звемо Земля!
|