Тема: Світ птахів. Птахи
взимку.
Мета: Ознайомити учнів з поняттям «зимуючі», «перелітні» птахи,
«орігамі». Вчити дітей знаходити
спільні ознаки. Розвивати мислення,
уяву учнів. Сприяти вихованню бережного
ставлення до природи,
тварин.
Обладнання: cd-запис звуків зимового вітру, папір для виготовлення
журавликів у техніці орігамі.
Хід заняття
I. Ранкове вітання в колі.
1. Учні вітаються віршем.
Я всміхаюсь
сонечку, здрастуй, золоте!
Я всміхаюсь
квіточці – хай вона росте!
Я
всміхаюсь дощику – лийся, мов з відра!
Друзям усміхаюся, зичу всім добра!
2.
Побажання гарного дня.
- Поверніться один до одного, подаруйте сусідові посмішку.
ІІ. Робота з календарем.
1.
Пізнавальна розминка.
- Який
сьогодні день тижня ? (середа)
- А чому
середу середою назвали?
- Яка
сьогодні дата? ( 7 грудня)
- Який був
попередній місяць?
- Який
буде наступний місяць?
- А чим славиться в народі місяць грудень? (
святами)
- А чи
знаєте ви, яке сьогодні народне свято? ( 7 грудня – день Катерини).
2.
Привітання Катерини з Днем ангела.
-
А як ми запишемо
слово Катерина ?
-
А які ще імена
дівчаток ви знаєте ?
-
А які імена
хлопчиків, що розпочинаються з букви «ка», ви знаєте ?
3.
Повідомлення синоптика.
-
Та грудень
славиться не лише святами а й грізною погодою, холодами та вітрами.
-
Яка сьогодні
погода ? ( повідомлення синоптика)
-
А тепер заплющіть
очі і послухайте звуки зимового вітру.
-
Чи моторошно вам
стало від таких звуків?
ІІІ.
Мотивація навчальної діяльності.
1.
Вступна бесіда.
-
А як почуваються
тварини у таку негоду?
-
А як зимують
пташечки взимку?
-
Чи можемо ми
допомогти птахам?
-
А чим можна
підгодовувати пташок узимку?
2.
Загадки про пташок
Загадки зачитують діти. (Снігур, сова, сорока,
синиця)
IV. Робота над
темою. Презентація повідомлень.
1. - Що об’єднує цих пташок? ( Зимуючі)
-
А що ви про них
знаєте ?
-
Уважно послухавши
повідомлення, які підготували ваші однокласники, ви ще більше цікавого
дізнаєтесь про зимуючих птахів.
(Презентація повідомлень).
2. Інсценізація.
-
Послухайте розмову дітей і горобчика
біля годівнички.
- Горобчику,
горобчику, чому ти сумний?
- Я сумую, бо зима лютує.
- Горобчику, горобчику, чому так дрібно скачеш?
- Скачу я ,
діти, щоб лапки зігріти.
- Горобчику, горобчику, поклюй крихти
хліба.
- Я горобець, полюбляю хлібець!
- Горобчику, горобчику, чом ти
розцвірінькався?
- Я «цвірінь-цвірінь» співаю, бо
весноньки чекаю!
- Діти, а як ви
гадаєте, чому горобчик так чекає весни?
( Хоче, щоб прилетіли його друзі – птахи).
- Ну, а ми
зможемо сьогодні приготуватися до зустрічі з весною і
птахами. Для цього ми з вами виготовимо журавликів у
техніці «орігамі». А що таке орігамі нам розкаже мама Михасюка Кості. А також
допоможе нам виготовити журавлика з паперу. Тож будьмо уважні. Слово Михасюк
Ганні Олександрівні.
3. Виступ мами. Виготовлення журавликів.
V. Підсумок заняття.
-
Погляньте на журавликів у наших руках. Вони допоможуть нам швидше дочекатися
весноньки красної.
|