Тема: Абетка
здоров’я. Щоб міцне здоров’я мати, сам про нього мусиш дбати.
Мета: Донести до учнів важливість
збереження та зміцнення здоров’я – найважливішої життєвої цінності; розвивати
охайність, культуру гігієни; виховувати відповідальне ставлення до свого
здоров’я, чуйність, співчуття
Хід заняття
І. Вітання у колі.
1. Учні вітаються віршем.
Доброго ранку, ліси і поля,
Доброго ранку, плането Земля!
Миру, здоров’я всім людям бажаємо,
Ранкову зустріч розпочинаємо.
2.Компліменти
–побажання.
- Діти, з яким
настроєм ви прийшли до школи ?
- А чи важливим є
настрій людини ?
- Важливу справу
легше починати у доброму чи сумному
настрої ?
- А яким чином можна
настрій підняти ?
- „Чарівна куля”- передаючи її, ми
передаємо своє тепло,
доброту, гарний настрій...
ІІ. Робота з
календарем. Підсумки спостережень за погодою.
1. Синоптичне повідомлення.
2. Інтелектуальна розминка.
- За допомогою яких
двох цифр записуємо число 10 ?
- Назвіть, з яких
двох менших чисел складається число 10 ?
- Назвіть „сусідів”
числа 10 ?
- Грудень відносимо до місяців якої пори
року ?
- Які ще зимові місяці знаєте ?
- Доберіть слова-ознаки до слова зима .
- Доберіть слова-дії до слова зима.
-
Придумайте речення зі словом зима .
- Які народні прикмети про зиму ви знаєте
?
Яскраві зірки
взимку – на мороз.
Миготять зірки в
небі - на мороз.
Багато інею на
деревах - буде багато меду.
Снігурі прилетіли
в грудні - зима буде суворою.
Якщо
на початку зими йде сильний сніг, то на початку літа падатиме сильний
дощ.
Зима снігова - літо
дощове.
На полях сніг
хвилястий-хліба будуть рясні.
ІІІ. Мотивація
навчальної діяльності
1. - Діти, хто
відсутній у класі ?Причина?
- Дійсно, в холодну пору року збільшується
небезпека застудних захворювань. А це
тісно пов”язано з темою наших ранкових
зустрічей.
2. Гра «Асоціації».
3. – Доберіть іменники-асоціації до
слова здоров’я.
(Вітаміни ,зарядка, загартування, спорт,
чистота, соки...)
4.Проблемна ситуація
„Хворий ведмедик”.
- Що порадимо
хворому ведмедику ?
- А кого викликають
у випадку хвороби ?
- Які лікарські
спеціальності ви знаєте?
- Як називається
спеціальність лікаря, що лікує діток?
- Професія «лікар» – дуже почесна і відповідальна. Лікар оглядає
хворого, встановлює діагноз і призначає лікування. Потрібно багато вчитися та
працювати , щоб стати гарним лікарем, таким, як мама нашого Ярослава - Оксана
Петрівна. Вона – шанований у місті лікар-педіатр. Сьогодні вона наша гостя і
розповість вам, як потрібно дбати про своє здоров’я, щоб не застуджуватися,
особливо узимку.
ІV. Робота над
темою. Презентація повідомлень.
1. Виступ мами.
(Запитання учнів).
2. Презентація
повідомлень учнями.
3. Обговорення.
- Як же дбати про своє здоров’я, щоб бути
міцним і не хворіти?
Зілля
різне, страви, води -
Все
вживаєш, як хворієш.
Бігаєш, купуєш ліки,
На них
гроші не жалієш.
Та
не купиш і за гроші
Ти здоров’я, мій хороший!
Щоб міцне здоров я мати -
Сам про нього мусиш дбати.
V. Підсумок заняття.
- Сьогодні ми багато говорили про
те, яз потрібно берегти своє здоров’я. А щоб перевірити ваші знання, проведемо
веселу гру. Будьте уважні!
4 . Гра „ Так чи ні
?”
Зіграти хочеться мені
Із вами, друзі, в „Так чи ні ?”
Я вам питання задаю
Готуйте відповідь свою .
Бурульки їсти льодяні
Корисно
ви скажіть чи ні?
Щодня гуляти у дворі
Чи ви порадите мені?
Корисно тістечка смачні
По 5 одразу їсти?
Робити вправи я мастак
Хороше це заняття?
Без шапки у морозні дні
Гуляти можна? Звісно...
Скажіть чи моркву і буряк
Потрібно їсти дітям?
Суниці з грядки запашні
Немиті можна їсти?
І під кінець скажіть мені
Цікава гра у „Так чи ні ” ?
- А ще для міцного
здоров’я дуже важливий гарний, позитивний настрій. Тож, для гарного настрою,
пограймо у вашу улюблену гру «Як живеш?»
5. Енерджайзер „ Як
живеш?”
- Я бажаю, щоб гарний настрій супроводжував
вас протягом усього дня. Це допоможе вам дізнатися багато нового і цікавого!
|